2015-11-28 23:52:11

Bebekler İçin Yıldız Haritası

Aileye yeni bir birey katılacak ve siz bu yeni bireyin nasıl biri olacağını merak mı ediyorsunuz? Pek çok aile bebeklerinin hayata geldiğinde ne gibi yeteneklerle ne gibi zorluklar ve kolaylıklarla karşılaşacağını merak ediyor. Astroloji uzmanları yıldızların bebeklerin yetişmesinde nasıl etkili olduğunu araştırmakta. Günümüzde anne ve babalar bu durumu astrologlarla birlikte çalışarak kişisel özellikleri, güçlü ve zayıf yönlerini ve daha pek çok unsuru belirleyebiliyorlar.

Bebekler İçin Yıldız Haritası

Bebeğiniz doğduğu andan itibaren bir bireydir. Fakat zor olan onun nasıl bir birey olduğunu söylemektir. Acaba nasıl bir bebekle ilgileniyorsunuz, sakin bir çevre ihtiyacında olan çekingen ve duygulu bir ruhla mı yoksa, tam aksine bir politikacı kadar güçlü ve kalabalık bir çevreden hoşlanan, bu çevrede başarılı olacak biriyle mi ilgileniyorsunuz?

Yıldızlar, bebeğinizin kişiliğini öğrenmenizde size yardımcı olur

Bir çoğumuz yıldız falına merak duyarız. Bunun çok isabetli olduğunu düşünürüz. Fakat yıldız falının hangi esaslara göre hesaplandığını aklımıza bile getirmeyiz. Halbuki yıldız falı tam manasıyla gökyüzünün durumuna bağlı olan ve hesaba dayanan bir şeydir.

Milattan öncesine dayanan ve Babillilerin ileri bir ilim haline koydukları yıldız falı daha sonra Eski Mısır'da önemli bir yer tutmuştur. Yıldız falına göre milletlerin, devletlerin ve insanların geleceklerini hesaplamak mümkündür.

Eskiler gökyüzünü bir çember olarak kabul etmişler ve bunu eşit 12 parçaya bölmüşlerdir. Bu eşit parçalara gök yüzünün evleri denilir. Gerek 12 burç ve gerekse yıldızlar sırayla bu evlere girerler. Her yıldızın veya her burcun bir evden diğerine geçmesi yeni olaylara yeni imkan ve durumlara yol açar.

Burçlar da tıpkı gökyüzünün evleri gibi 12 tanedir. Bebeğiniz doğduğu anda, Güneş hangi burçta bulunuyorsa, o burcun insanı sayılır. Mesela Güneş Yengeç burcundayken doğan bir bebek, Yengeç burcu  insanı sayılır.
Yıldız haritası bireyler hakkında pek çok bilgi verir. Örneğin, bebeğinizin beslenme tercihleri, soğuğa ve sıcağa, gürültüye, topluluklara, düzene vb bunun gibi şeylere karşı hassasiyeti, anlayış ve öğrenme kabiliyeti gibi, bilgileri bulabilirsiniz. Bunun sonucu olarak da bebeğinizi fiziksel olarak çok daha fazla rahat ettirebilirsiniz. Tabii bu da sizin yani ana babanın rahat etmesi demektir.

Eski zamanlardan beri bilindiği gibi oniki burcun, her birinin kendi guruplarından olan kişilere verdiği bazı fiziksel ve zihinsel özellikleri vardır. Her birimizin değişik özellikleri vardır. Kuvvetli olduğumuz, zayıf olduğumuz noktalar, hassas olduğumuz şeyler, duygulu olduğumuz durumlar vardır. Dütün bu durumlar kesinlikle inanıyoruz ki, sağlığımız da dahil olmak üzere yıldızların etklsindedir.

Bebeğinizin vücudunu burçlara göre tanıyın

Bebeğinizin vücudunu ne kadar çabuk ve iyi bir şekilde öğrenirseniz, ilk yıllarda çekilen zorluklar da o derece azalır. Her burcun, fiziksel özellikleri dolayısıyla bebeğin zihinsel ve hissi hususiyetleri hakkında da bize çeşitli ip uçları vermektedir, ilk olarak genel görüntüyle işe başlıyalım. Aşağıda oniki burçla ilgili olan vücudun başlıca kısımlarını göreceksiniz.

Koç Burcu: Baş, yüz, gözler, dişler.

Boğa Burcu: Doyun ve boğaz.

İkizler Burcu: Akciğerler ve kollar.

Yengeç Burcu: Göğüsler ve mide.

Aslan Burcu: Kalp ve sırt.

Başak Burcu: Karın bölgesi.

Terazi Burcu: Böbrekler ve sırtın bir kısmı.

Akrep Burcu: Cinsiyet organları.

Yay Burcu: Kalça kemiğinden dize kadar

Oğlak Burcu: Dizler.

Kova Burcu: Baldırlar.

Balık Burcu: Ayaklar.

Bütün bunlar bebeğinizin açısından ne demektir?

Diyelim bebeğiniz, Koç burcunda doğdu. Bu onun başında komik bir taraf mı var demektir? Tabi ki hayır. Öyleyse Koç burcunun bebeğinin başıyla ilgili özelliği nedir? Kimi Koç bebekleri kızıl saçlı, kimileri ise fark edilinebilir şekilde değişik bir kafa yapısına sahiptirler.

Bebek büyüdükçe, başındaki bu özellikler başka yönde değişirler. Örneğin, bebek büyüdükçe duygulu, çabuk öğrenen, çok sık hastalanan, bir kişi olabilir.

Burçları aynı olan kişilerin, o burcun özelliğini taşıyan ve o burçla ilgili organları, vücut bölümleri aynıdır. Bu bilgi, bebeğin ilk bir kaç senesinde hayati önem taşımakta ve gerekli fiziksel gelişmeyi gösterebilmesinde, çok yardımcı olmaktadır.

Modern astroloji uzmanları ise, kozmik dalgalardan ve radyasyondan bahsetmeyi tercih ediyorlar, modern bilim adamları da bunların varlığını kabul ediyorlar. Ama gerçek anlam hep aynıdır. Her yeni doğan bebek, doğduğu kozmik zamanın bir parçası ve ürünüdür.

Paylaş:
Tags:

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılamamış

Yorum Yap