2016-01-14 04:40:02

Erkekler uykuda gerçeği konuşuyor

Kadınlar artık "iş arkadaşımın adıdır", "izlediğim filmin etkisidir" vb. gibi yalanlarına inanmıyorlar.

Erkekler uykuda gerçeği konuşuyor

Uykuda sayıklama, uykuda konuşma psikologlara göre, bilinçaltında bizi rahatsız eden, düşündüren konular rüyalarımızda yer buluyor. Bazı durumlarda ise bilincimizden bağımsız olarak uykuda konuşmaya başlıyoruz. Çoğu zaman gördüğümüz rüyalara veya birisinin rüyada sayıklamalarına ciddi yanaşmıyoruz, ama uzmanların göre, kadınlar bu şekilde karşılarındaki kişinin birkaç sırrını ortaya çıkarabilir, onu daha yakından tanıyabilirler. Öyle ki, araştırmalar sonucunda kanıtlanmıştır ki, gece uyurken erkeğin rüyada konuştuğu sözlerin mutlaka herhangi bir mantıklı izahı olur. Çünkü erkekler uykuda daha çok gün içinde başlarına gelen veya düşündükleri olaylar hakkında konuşuyorlar. Bundan haberdar olan bazı kadınlar ise artık erkeklerin uykuda konuştuklarını anlatırken kullandıkları "iş arkadaşımın adıdır", "izlediğim filmin etkisidir" vb. gibi yalanlarına inanmıyorlar. Bu da ailede sorunların ortaya çıkmasına yol açıyor. 

Uykuda konuşmayı engelleyen kesin bir yöntem yok ancak bunu stresten, düzensiz uykudan ve aşağıda sıraladığımız maddelerden kaçınarak uykuda daha az konuşmayı sağlayabilirsiniz.

Sigarayı bırakın
Uykunuzda sayıklamalardan ve rahatsız uyku modundan kurtulmak istiyorsanız, sigarayı bırakmanız iyi olur. Eğer bu size zor geliyorsa, en azından saat 8 den sonra sigaradan ve alkollü içeceklerden uzak durmaya çalışın.

Duş alın, odanızı havalandırın
Yatmadan önce ılık suyla duş alın veya elinizi yüzünüzü yıkayın. Balkona çıkıp 15 dakika temiz hava alın. Aynı zamanda odanın sıcaklığının da serin olması için pencereleri açın, çünkü sıcak oda sizin rahatsız yatmanıza, bu da uykuda sayıklamanıza sebep olur.

Gün içinde içtikleriniz
Gün içinde içtiğiniz, özellikle kola, çay, kahve hatta alkol dahil kafeinli içecekleri, hayatınızdan çıkarın. Bunun yerine bitki çayları kullanabilirsiniz.

Tüm sorunlarınızı yazın
Eğer bir sorununuz varsa ve bunu kimseyle paylaşamıyorsanız, o zaman bir kağıt alın, tüm sorunlarınızı, kimseyle konuşmak istemediğiniz konuları oraya yazın. Eğer hiç kimseyle paylaşmak istemediğiniz bu sorunlarınızı uykuda konuşarak paylaşmak istemiyorsanız, yazı tedavi size çok yardımcı olacaktır.

 

Paylaş:
Tags:

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılamamış

Yorum Yap