2016-05-15 18:42:04

Sağlıklı Kilo Vermek İçin 3 Ana Prensip

Her bireyin sağlıklı kilo verebilmesi için diyet, spor ve uyku düzeni gibi dikkat etmesi gereken 3 ana prensibi olmalı.

Sağlıklı Kilo Vermek İçin 3 Ana Prensip
Beslenme ve Diyet Uzmanları diyetlerin kişiye özel olması gerektiğini ayrıca bununla birlikte sağlıklı kilo verebilmek için 3 ana prensibe de uyulması gerektiğini bildirmekteler. 
 
1) Uyku düzensizliği kişinin gün boyunca kendini yorgun hissetmesine neden olur ve bu yorgunlukla beraber vücutta ödem oluşmasını da sağlar.
 
2) Diyet kişiye özel uygulanmalı. Gün içerisinde 3 ana, 3 ara öğünün kişinin günlük yaşamına en uygun bir şekilde planlanması gerekir. Diyetisyene danışmadan kendi kendinize uyguladığınız diyet programlarıyla başarıya ulaşmanız biraz zordur. Gün boyunca ekmek yemeden uygulanan diyet programları vücudunuzda yağlanmanın oluşmasına sebep olur.
 
3) Spor, diyetle birlikte uygulandığında başarısı 2 kat daha artırmaktadır. Bu konuda uzmanların tavsiyesi ile planlı ve programlı olarak spor yapmalısınız.
 
Sağlıklı beslenerek vereceğiniz fazla kilolar dizlerinizin taşıdığı yükü azaltır ve hareketlerinizi artırarak kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlar. Hareketsizlik ve aşırı kafeyin tüketimi vücutta ödem ve selülitin oluşumunda en temel faktördür. 
Gün boyunca su tüketimini (2,5-3 lt.) artırarak ve kafeyin miktarını mümkün olduğu kadar azaltmak da uzmanlar tarafından şiddetle önerilmektedir.
Paylaş:
Tags:

Yorumlar

  • su kaçağı tespiti
    2016-05-29 08:43:14

    teşekkürler tavsiyeleriniz için yaz geldi artık çok geç kalamadan biraz daha kilo versem muhteşem olucak.

Yorum Yap