2015-12-27 17:46:47

Cilt Maskeleri Harikalar Yaratıyor.

İşte sizlere harikalar yaratan 4 güzel cilt maskesi önerisi

Cilt Maskeleri Harikalar Yaratıyor.

Cilt Maskeleri Harikalar Yaratıyor

Bu tip maskelerin diğer bir adı "Çabuk güzelleştirici"dir. Haklı olarak bu adı alan maskeler kadar kısa sürede cildi düzgünleştiren ve güzelleştiren her hangi bir kozmetik ürünü henüz yok. Soğuk günlerde hangi maskeleri seçeceğinizi biliyormusunuz ?


Deri ilkbahar aylarında pütürüklenip, soyulunca ve kış aylarında evlerin kuru havasından dolayı kuruyunca yüze maske yapmak gerekir.Amaç böyle zamanlarda derinin yorgun görünümünü yok etmektir.


Cilt maskeleri yüzü temizler, dinlendirir, deriye parlaklık verir, canlandırır ve sivilceleri yok eder. Aynı zamanda kan dolaşımını düzenleyici bir özelliği de vardır. Maskenin deriye verdiği ısı ile birlikte kan dolaşımı da harekete geçer. Maskeyi sürdüğünüz zaman cildinize hoş bir sıcaklık yayılır. Ve derinizde hafif bir karıncalanma hissedersiniz. Kan dolaşımının hızlanması ile birlikte cildin yüzeyine daha çok oksijen çıkar ve maskenin terkibinde ( bireşiminde) bulunan etkileyici maddeler açılan gözeneklere daha kolay tesir eder. Çeşitli cilt tipleri için çeşitli cilt maskeleri yapılabilir. Bu konuda en önemli olan şey cildinize en uygun maskeyi bulabilmektir. Bu yazımızda evde yapabileceğiniz bazı maske tarifleri veriyoruz ve kendi cildinize en uygun olanını seçmeniz için yardımcı olmak istiyoruz.


Kendi kendinize yapabileceğiniz maskeler

Ayçiçeği Maskesi
(Normalden yağlıya kadar olan ciltler için)
1 avuç ayçiçeği çekirdeği
1 kahve kaşığı saf bal
1 kahve kaşığı saf bitkisel yağ

Hazırlanış
Ayçiçeği çekirdeklerini ezerek toz haline getirin.Sert kabuklarını ayırın ve elekten geçirin.Balı ılık suda eritin. İçine yağı karıştırın ve hepsini elde ettiğiniz toza katın.
Yüzünüze iyice temizledikten sonra bu karışımı sürün. Yarım saat kadar bekleyin. Ilık su ile yıkayıp çıkartın. Maske kan dolaşımını hızlandıracak, cildi temizleyip canlandıracaktır.


Yağlı Yer Fıstığı Maskesi
(Normalden kuruya kadar olan ciltler için)
1 yumurta sarısı
2 çorba kaşığı yer fıstığı yağı
Yarım tatlı kaşığı saf bal
Bir kaç damla limon suyu

Hazırlanış
Mikserde yumurtayı damlalar halinde yer fıstığı yağı katarak mayonez yapın. Mayonez kıvamına gelince limon suyunu ve balı ekleyin. Bir fırça ile hazırladığınız maskeyi yüzünüze ve boynunuza yedirin. En az yarım saat yüzünüzde tutarak etki etmesini sağlayın. Daha sonra ılık su ile yıkayın. Bu maske yüzünüzü canlandıracak ve cildinizin düzgün görünmesini sağlayacak

.
Süt ve Yağ Maskesi
(Hassas ciltler için)
1 çorba kaşığı süt tozu
1 çorba kaşığı badem yağı

Hazırlanış
Süt tozu ve badem yağını karıştırın, elde ettiğiniz madde yüze sürülecek kıvama gelene kadar içine su katın. İyice temizlediğiniz yüz ve boynunuza bir fırça ile maskeyi yayın. 20 dakika beklettikten sonra ılık su ile yıkayın. Yağ ve süt bir arada oldukları zaman cildin dinlenmesine yarar ve özellikle tahriş olmuş, yıpranmış bir cilde tazelik verir.


Yumurta Akı Maskesi
(Olgun ciltler için)
1 Yumurta Akı
1 Tatlı Kaşığı Tatlı Krema

Hazırlanış
Yumurta akını sertleşinceye kadar çırpın. İçine kremayı karıştırın. Elde ettiğiniz maddeyi bir fırça ile kalın bir şekilde yüzünüze ve boynunuza sürüp, 20 dakika bekleyin. Bu tip bir maske olgun ciltler tarafından, ister kuru, ister yağlı olsun, hemen emilecektir. Kendinizi bazı akşamlar yorgun ve bitkin hissedebilirsiniz, ama yine de bir yerlere davet edilmişsinizdir; işte o zamanlarda bu tip bir maske idealdir.

 

Paylaş:
Tags:

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılamamış

Yorum Yap