2015-11-29 01:03:53

Güzel Bir Güne Başlamak İçin Bir Kaç Öneri

Üzerinizdeki gerilimi atmak için en az on dakika sırt üstü uzanarak bacaklarınızı yükseğe kaldırın ya da duvara dayayın. Eğer mümkünse pencereyi açarak iyice nefes alıp vermeyi ihmal etmeyin. Derin derin nefes alarak havayı karnınıza çekin, biraz tuttuktan sonra ağzınızdan geri bırakın. Bu işi en kısa dört saniye sürdürün. Üzerinizdeki gerilimi atmak için en etkin uygulama budur.

Güzel Bir Güne Başlamak İçin Bir Kaç Öneri

 

 1. Makyajınızı temizlemeden uyumayın bazı nedenlerden dolayı temizleyemediğiniz zamanlarda ise ilk iş olarak yüzünüzü iyice temizleyin ve sırtınıza rahat bir giysi geçirin. Daha duyarlı olan göz çevresi için özel bir temizleyici krem kullanın.
 2. Üzerinizdeki gerilimi atmak için en az on dakika sırt üstü uzanarak bacaklarınızı yükseğe kaldırın ya da duvara dayayın. Eğer mümkünse pencereyi açarak iyice nefes alıp vermeyi ihmal etmeyin. Derin derin nefes alarak havayı karnınıza çekin, biraz tuttuktan sonra ağzınızdan geri bırakın. Bu işi en kısa dört saniye sürdürün. Üzerinizdeki gerilimi atmak için en etkin uygulama budur.
 3. İstek ve zamanınız varsa bir kaç turluk bir koşu yapabilirsiniz. Sağlıklı yaşam koşusu kalbi ve kan dolaşımını kuvvetlendirir. Kan, tüm organlara daha hızlı yayılır ve vücuttaki oksijen artar. Sakın aklınızdan çıkartmayın. Kısa mesafeli koşularla işe başlayın ve vücudunuzu aşırı yormayın. 400 m. İlk bir koşu başlangıç için yeterlidir.
 4. Soğuk bir duş ve kese kan dolaşımını hareket ettireceğinden sizi daha sinde tutacaktır. Köpük dolu bir banyoya uzanmak tüm yorgunluğunuzu alır. Suyun sıcaklığı 39 dereceden fazla olmamalı. Banyodan sonra ılık suyla duş alarak vücudunuza besleyici bir losyon sürün.
 5. Akşamları bol kalorili yiyeceklerden ağır gıdalardan kaçının. Böylece midenize fazla yüklenmemiş olursunuz. Hafif bir salata ve meyveye ne dersiniz? Yemek saatiniz yatmanıza yakın olmamalı.
 6. Daha sonra içeceğiniz bir fincan ıhlamur ve oyalayıcı bir kitap uykusuzluğa karşı en iyi savunma şeklidir.
 7. Saatinizi kalkmanız gereken vakitten 10 dakika öncesine kurun ki, iyice uyanmanız için zaman kalsın. Aslında bir hamlede yataktan kalkmak daha faydalıdır. Kolları başın üzerine kaldırarak, elleri yumruk yapıp açmak kan dolaşımını hızlandırır ve canlılık verir.
 8. Aynı etkiyi bol oksijen soluduğunuz zaman da görebilirsiniz. Bunun için açık pencerenin önünde derin derin solumanız yeterlidir. En sonunda kendinizi gevşekçe öne bırakarak içeri çektiğiniz havayı dışarı bırakın. Bu hareketi on kez yineleyin.
 9. Bir vücut fırçasıyla on  dakika kendinizi fırçalarsanız kan dolaşımınız iyice düzene girmiş olur. Deri canlanır ve esneklik kazanır. Kendinize masaj yaparken sürekli kalbinizin yönüne doğru daireler çizerek hareket edin. Bu işi deriniz kızarana ve ısınana kadar yapabilirsiniz.
 10. Masajdan sonra duş alın. Böylece masaj sırasında soyulan ölü deri vücudunuzdan akar gider. Bir soğuk, bir sıcak duş aldığınız takdirde son yorgunluk belirtiniz de kaybolur. Duşu soğuk suyla bitirin. Daha sonra vücudunuza uygulayacağınız bir friksiyon çok iyi gelecektir.
 11. Eğer özel bir işiniz varsa yüzünüze maske uygulayın. Siz kahvaltınızı hazırlayana kadar o etkisini gösterecektir. Bu tip güzellik maskeleri deriyi canlandırarak solgunluğu ve yorgunluğu alır. Solgun yüzünüzü canlandırmak için masajdan da yararlanabilirsiniz.
 12. Hafif darbeler halinde yanaklarınıza yapacağınız masaj, yüzünüzün bu kısımlarının renklenmesini sağlayacaktır.
 13. Daha sonra gündüz kreminizi sürerek gündelik makyajınızı yapabilirsiniz. Doğal bir görünüm arzu ediyorsanız, fondöten yerine hafif renk verici bir krem kullanın ve yalnız gözlerinizi hafif bir kalemle boyayarak belirginleştirin. Kirpiklerinizi rimelleyin. Hafif bir ruj, dudak ve yanaklarınıza palyaço gibi boyanmadan da renk verecektir.
 14. Rimeli kirpiklerinize bir kaç kat da sürebilirsiniz. Kullandığınız rimelin renginin kaşlarınızın rengine uymasına dikkat edin. Eğer açık renk tenli ve açık renk saçlı iseniz kahverengi rimelleri tercih edebilirsiniz.
 15. Esmerler ise kirpiklerini siyah rimel ile gürleştirebileceklerdir.
Paylaş:
Tags:

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılamamış

Yorum Yap