2015-09-25 12:12:21

Saçlarını Kızıla Boyamayı Düşünenlere Tavsiyeler

Doğru renk tonundan emin değilseniz zevkine güvendiğiniz bir arkadaşınızdan yardım alın.

Saçlarını Kızıla Boyamayı Düşünenlere Tavsiyeler

Her kadının ( bende dahil ) bildiği gibi saç boyama işlemi özellikle kızıl gibi güçlü renklerde başlı başına bir sorun haline gelebiliyor. Hele de evde kendi kendine saçını boyamaya çalışan kadınlar için.

Bende bu yazımda saçını bu tarz zor renklere boyamayı seven biri olarak size bu zorlu maceralarımda edindiğim birkaç bilgiyi paylaşmak istedim.

Kızıl gibi zorlu saç renklerinde kullandığınız boyanın markası, tonu, oksidan miktarı burada en önemli unsur diyebiliriz hele de tercihinizi hazır boyalardan yana kullanmadıysanız. Biliyoruz ki artık marketlerde kullanımı kolay birçok hazır köpük boya markaları mevcut mesela ben koleston’ un kor ateş kızılını kullanan biri olarak genelde tercihimi tüp boyalardan yana kullananlardanım nedeni ise köpük boyaların hem pahalı olması hem de daha çabuk akması. En önemlisi ise sevgilimin saçlarımı boyamada gönüllü olması diyebilirim.

Bunun dışında kızıl renkler için ne yaparsanız yapın karşılaşacağınız sonuç sürekli akmasından dolayı saçın tamamının soluk görünmesi olacaktır. Bunu da önlemek için sürekli olarak saçınızı boyamanız gerekmektedir.

Bu yüzden yeni bir boya arayışı içine girdim ve en sonunda buldum

SILKY 06 RED Boya Kuvvetlendirici.

Bu markanın boyaları bitkisel kaynaklı olduğu için amonyak seviyesi düşük ve buda boyama esnasında saçın yıpranmasını, kafa derinizin yanmasını bir nebzede olsa azaltıyor. En azından saçınızı boyayan kişinin gözleri yanmıyor :)

Neyse ilk denememde bu boyanın kızılı ile 06 RED’ i karıştırarak boyadım saçlarımı fakat yine istediğim sonuca ulaşamadım. Saçlarım olduğundan daha koyu çıktı hatta. Fakat yılmadım ve denemeye devam ettim. Birkaç boyanın kızılı ile 06 RED karıştırarak denemeler yaptım ve evreka!!

Sonunda aradığım tonu ve rengi buldum. 2 Tüp Koleston 44/77 Kor Ateş Kızılı ve Bir Tüp SILKY RED 06 Boya kuvvetlendirici.

Bu arada tabi benim saçlarım biraz uzun o yüzden karışımı biraz fazla yapıyorum fakat sizde 2 ye 1 oranında bir karışım yaparak saçlarınızı koyu renklerden, güzel parlak bir kırmızıya çevirebilirsiniz.

Bu arada daha öncede dediğim gibi kızıl tonlarının akmasını hiçbir yöntem değiştirmiyor. Üstelik sürekli akan bir renk olduğu için tüm saça her defasında uygulamak gerekiyor.  Bu durumun da saçı oldukça yıpratan yan etkilerinin olduğunu söylemeden geçemeyeceğim.

Son olarak kızıl renk oldukça zor bir renk fakat söylediğim boyaları bulur ve karışımınızı doğru hazırlarsanız, saçınızı boyadıktan sonraki iki hafta boyunca tüm dikkatler sizin üzerinizde olacaktır, hele birde güzel ve güneşli bir gün ise…

Paylaş:
Tags:

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılamamış

Yorum Yap