2016-02-04 04:39:56

Sürekli Makyaj Yapanlar İçin Bitkisel Öneriler

Her zaman en iyi ürün, en kaliteli ürün olarak alınan makyaj temizleme ürünleri çoğunlukla kadınları hayal kırıklığına uğratmaktadır.

Sürekli makyaj yapan kişilerin en büyük sorunu pahalı olan makyaj temizleme ürünleridir. Oysa bu ürünlere çok paralar ödemenize gerek yok. Makyaj temizleme ürünlerini kendiniz evde yapabilirsiniz. Evde yapabileceğiniz bitkisel karışımlar ile makyajınızı kalıntı bırakmadan ve doğal yöntemler ile temizleme imkanınız var. Kozmetik makyaj temizleme ürünlerinin tamamında kimyasal maddeler mevcuttur. Bu içeriklerin neredeyse tamamı zamanla cilde zarar verir. Cilt problemlerini arttıran bu ürünler maddi açıdan da kadınları sıkıntıya düşürüyor. Her zaman en iyi ürün, en kaliteli ürün olarak alınan makyaj temizleme ürünleri çoğunlukla kadınları hayal kırıklığına uğratmaktadır. Cildin kurumasına neden olan, makyaj kalıntılarını bırakan ve göz çevresini aşırı nemlendiren ürünler ile tüm kadınlar karşılaşmaktadır. Ancak aktarda kolaylıkla bulunabilen uygun fiyatlara alınabilen ürünler ile doğal yağlar yapabilir ve sürekli olarak yaptığımız makyaja karşı aynı zamanda cildimizi de koruyabiliriz. Böylelikle cildimizi günün kirinden arındırır, canlı kalmasını sağlar, dinamik bir şekilde bir sonraki güne hazırlamış oluruz. Cildin yaşlanmaması, gözeneklerin kendisini bırakmaması, tüm kirden arınması, düzenli bir şekilde hava alması için günlük olarak temizlenmesi ve toniklenerek gözeneklerin sıkılaştırılması gerekir.

Bitkisel ürünlerle makyaj temizlemenin püf noktaları

Makyajınızı yüzünüzden temizlerken bitkisel ürünler kullanmanız cildinize yapılabilecek en büyük iyiliklerden birdir. Cilt gün boyu yapılan makyajında ​​etkisi ile dış çevrede bulunan, mikrop ve bakteriler ile savaşmış ve havasız kalmış oluyor. Bundan dolayı da rahatlatma, dinlendirme ve temizleme tekniklerinin uygulanması gerekir. Bu tekniklerin içerisinde;

Makyaj temizliği yapmadan uyumayın

Cildin temizliği için ilk kural makyaj temizliği yapılmadan yatılmaması. Çünkü cilde yapılan makyaj ile tüm gözenekler kapanmış ve havasız kalmıştır. Birde akşam yatarken makyaj temizliği yapılmaz ise sivilce, akne ve bunun gibi bir çok cilt problemlleri ortaya çıkar. Bu tarz cilt problemleri yaşanmaması için günlük olarak yapılan makyajın temizlenmesi şarttır.

Bitkisel malzemeler ile temizlik

Herkes makyaj malzemelerinin kimyasal olduğunu bilirler. Bu malzemeler kimyasal içeriklere sahip olduğu için kirpiklerimizi ve yüzümüzü oldukça düzgün bir şekilde temizlememiz gerekir. Kirpiklerin rimelli bir şekilde yatılması zamanla dökülmüş kirpiklerle karşılaşmanıza neden olabilir. 

Kirpiklerinizdeki rimeli bir parça pamuğa badem yağı sürerek temizleyebilirsiniz: Cilt temizliği için 1 adet salatalığı rendeleyip yaklaşık 500 gr süt ile karıştırıp pişirin. Pişen karışımı süzgeçten geçirin ve içine 1 tatlı kaşığı badem yağı ilave edin. Hazırlanmış olduğunuz bu karışım ile her gün cildinizde bulunan makyajı silin.Bu karışımı buzdolabında uzun süre saklayabilirsiniz. 

Bitkisel ve herkesin rahatlıkla kullanabileceği diğer bir tarif ise: 4 tatlı kaşığı kil, 4 tatlı kaşığı yulaf, 2 tatlı kaşığı gül yaprağı ve 2 tatlı kaşığı lavanta. Yulafı, gül yaprağını ve lavantayı mutfak robotunda toz haline gelene kadar karıştırın. Bu karışımın içine kili ekleyin ve hava almayacak cam bir kavanozun içinde saklayın. Kullanacağınız zaman 1 çay kaşığı kadar aldığınız karışımı az bir su ile karıştırın ve cildinize sürün. Uygulama sonrasında cildinizi soğuk su ile temizleyin. Günde iki kez bu karışımı uygulayabilirsiniz.

Sürekli makyaj yapanlar için tonik

500 gr kaynamış suyun içine; 1 tutam adaçayı, 1 tutam lavanta, 1 tutam hatmi çayı ekleyin ve çay gibi demleyin. Demlenmiş olan çayı süzün. Çayın içerisine 1 kapak gülsuyu ekleyin. Hazırlamış olduğunuz bu Toniği 1 hafta boyunca buzdolabında saklayabilirsiniz. Bu tonik tarifi her cilde uygun olduğu için herkes rahatlıkla kullanabilir.

 

Paylaş:
Tags:

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılamamış

Yorum Yap