2016-01-12 17:28:50

Erkekleri Evliliğe İkna Etmenin Yolları

Erkekleri evliliğe ikna etmek için %100 başarı sağlayacağının garantisi yok. Ancak bu yöntemleri uygulayarak en azından şansınızı deneyebilirsiniz.

Erkekleri Evliliğe İkna Etmenin Yolları

Erkeklerin çoğu evlilik konusunda inatçı oldukları için onları evlenmeye ikna etmek zor süreç olarak ölçülür. Bu noktada, "Aman, o beni evlenmeye ikna versin!" Diye, düşüne bilirsin ve bu konuda da haksız olduğunuz söylenemez. Fakat sevdiğiniz erkeği evliliğe ikna etmek için bazı taktikler uygulamanında hiç bir zararı olmaz.


Kendinizi sevin: Siz kendinizi sevmezseniz, başkalarından bunu beklemek doğru olmaz. Dolayısıyla öncelikle sevmediğiniz huylarınızı belirleyin ve bu huylarınızı düzeltmeye çalışın. Her konuda olumlu yaklaşım ve pozitif düşünce en büyük yardımcınız olacaktır.

İletişim kurun: Doğru ve sağlıklı iletişim, ilişkilerin başlangıcından evliliğe kadar (ve evlilikte) en önemli noktadır. Her zaman doğal olun ve yapay konuşmalardan, hareketlerden kaçının. Sonuç olarak sizi olduğunuz gibi sevmesi, uzun süreli ve mutlu bir evlilik olması için önemlidir.

Romantik olun: Romantizm genellikle erkeklerden bekleniyor ama sizin de romantik olmamanız için bir sebep yok. Ona romantik olun ve bunu belli edin.

Rolünüzü bilin: Sağlıklı bir ilişkide her iki taraf da rollerinin tam olarak ne olduğunu bilmelidir. Onun da aranızdaki ilişkiyi sizin gördüğünüz gibi gördüğünden emin olun.

Duygularınızı dengeleyin: Duygularınızdaki dalgalanmalar ilişkiniz üzerinde olumsuz etki yaratabilir. Erkekler duygusal açıdan kararlı kadınlara daha çabuk bağlanırlar. Bazen hislerinizi engellemek zor olabilir, ancak imkansız değil. Sinirlerinizi yatıştıracak ve sakinliğinizi korumaya yardımcı olacak, stresle başa çıkma yöntemlerini uygulayabilirsiniz.

Zaman verin: Erkekler, bir kadını tanımak konusunda çok dikkatli olduklarından daha çok zamana ihtiyaç duyabilirler. İlişkinizin ilk gününden evliliğe kadar giden yolda, her konuda uyum ararlar ve bu süreç onların olayları değerlendirme hızında gelişir. Bu dönemde baskı yapmak büyük ihtimalle aksi sonuç gösterebilir ve aleyhinizde etkileyebilir. Ancak size ters gelen konularda tepkinizi belirtmekten çekinmeyin. Olmadığınız biri gibi davranmak ilişkinin hiçbir aşamasında size mutluluk getirmez.

Eğlenceli olmayı bilin: Eğer ilişkiniz monoton değilse ve birlikte eğlenceli, keyifli vakit geçiriyorsanız, o zaman erkek ilişkinizi daha fazla ciddiye almaya ve düşünmeye başlayacak. Bir süre geçtikten sonra hedefleriniz ve ilişkinizden beklentileriniz hakkında ipuçları vermeye başlayabilirsiniz.

Güvendiğinizi gösterin: Kendinizden emin olun, kendinize ve ona güvendiğinizi belli edin. Önünüzdeki engellere rağmen, kendinize güveninizi kaybetmemeniz ve çıkış yolu aramanız erkeğin de hoşuna gidecek ve onun saygısını kazanmanızı sağlayacaktır.

Onu takdir edin: Kötü anlarında ona destek olun ve kendini daha kötü hissetmesine neden olacak sözlerden kaçının.

Pozitif olun: Olumlu düşünceler (ilişkinizle ilgili olsun olmasın) yüzünüze yansır ve bu, karşınızdaki insanı da olumlu yönde etkiliyor.

GELENEKSEL YÖNTEMLER
Annenizden ve anneannenizden erkek ilişkilerine dair duyduklarınızı hafife almayın ve onların deneyimlerinden yararlanın. Tecrübe herşeydir.

Genel olarak, kadın-erkek ilişkileri konusunda büyüklerimizin verdiği bazı tavsiyeler

İlk arayan sen olma: "Kaçan kovalanır" taktiği. İlişkinizin başlangıcında arayan hep siz olursanız, ilişkinizin devamında da bu böyle gidecektir. Onun da sizi aramasını bekleyin. Bu, erkeğe kendinize güvendiğinizi göstermenin bir yolu olabilir.

İlişkiniz hakkında fikrini sorma: En azından belli bir süre geçene kadar onu kendinize bağlanmaya engel olacak veya evlilik konusunda olumsuz karar vermesine neden olacak, baskı yapan konuşmalardan her zaman kaçınmak gerekir. Belki bu soruyu sormanız yeterince olgunlaşmayan ilişkinizin sonu olabilir.

Her davete razı olmak: Erkek, sizinle beraber olmak için çaba sarf etmelidir. Özellikle ilişkinizin başında, sizinle her vakit geçirmek istediğinde evet demeniz, ona olan ilginizin belli olmasına neden olabilir.

Sonuç olarak; geleneksel veya modern öneriler, bir erkeği evlenmeye ikna etmek için kanun değildir ve her bir ilişkinin kendine göre, farklı kuralları, dinamikleri ve iniş-çıkışları olabilir. Fakat ilişkiniz hakkında düşüncelerinizi konuşurken ya da karar alırken karşınızdaki kişinin düşüncelerini önemsememek de ilişkinizin süresini kısaltabilir. Bu nedenle ne olursa olsun sizi sıkan sorunları dile getirmekten de kaçınmayın ve her zaman kendiniz olun.

Paylaş:
Tags:

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılamamış

Yorum Yap