2015-11-17 18:49:32

Evliliğin oyun bahçesi 2

Aşk oyunları konusunda yayınladığımız ikinci makale bu. Burada cinsel birleşme öncesi oyunlarda kadının rolünü inceleyeceğiz.

Evliliğin oyun bahçesi 2

Birçok kadın, erkeklerin basit ihtiyaçları olan, kolayca cinsel birleşmede bulunup kolayca tatmin olan yaratıklar olduklarına inanır. Oysa, erkek orgazma ulaşsa bile, sevişmek onun için önemsiz, üstünde durulmayacak bir olay olabilir. Sevişme olayının başarısı (hangi eş için olursa olsun) orgazm sayısı ile değil, getirdiği tatmin ve mutlulukla ölçülmelidir. Cinsel birleşme olayı yalnızca birtakım beden ihtiyaçlarını değil, karmaşık duygusal ihtiyaçları da karşılamalıdır. Erkek de en az kadın kadar sevildiğini, beğenildiğini, erkek ve aşık olarak takdir edildiğini duymak ister. Sevişmekteki amacı bütün bunların somut olarak kanıtlanmasıdır.

Sevişme sırasında kadınlar, genellikle, her iki eşe de zevk vermek, tatmin sağlamak işini erkeğin sorumluluğu sayarlar. Birçok kadın, kendisine ve eşine zevk vermesi için bedenini teslim etmekten başka bir çaba göstermez. Tabiki de Kadının bedeni, erkeği onunla cinsel birleşmede bulunmasını sağlayacak kadar uyarabilir, ama olayın erkek için tam anlamıyla tatmin edici olmasına yetmez. Kadının da aktif olarak .sevişmeye katılması, hevesli olması, sevgi göstermesi gereklidir erkek için.

Batı dünyasının birçok bölgelerinde, erkek yüzyıllardır, cinsel isteklerini hiç bir zaman tam anlamıyla denetim altına alamayan, kadının hemen her zaman boyun eğmek zorunda olduğu bir yaratık olarak görülmüştür. Günümüzde bile pek çok kişi erkeğin isteklerinin uyarılmasına gerek olmadığı kanısındadır Oysa her kadın, giyinişiyle olsun davranışlarıyla olsun bir erkeğin dikkatini nasıl çekeceğini bilir. Gizli zevkler vadetmesini, gözleriyle çağırmasını, kaçmasını, isteğini belli etmesini, davranışlarıyla ilerisi için birtakım sözler vermesini bilir. Ancak, genellikle yeni bir erkek yakalamak istediğinde yada bir başka kadınla rekabet ettiğinde böyle davranır. Yakından tanıdığı bir erkeğin yanında, onun isteğini yada zevkini artırmak için böyle davrandığı çok ender görülmüştür. Oysa erkekler de (tıpkı kadınlar gibi) arada bir baştan çıkarılmaktan hoşlanırlar. Bir erkeği tanımak demek onu nelerin uyardığını bilmek demektir.

Sevişmek yolunda ilk adımlar her zaman gece vakti yatakta atılmaz. İnsan birlikte bir filim seyrederken, sakin bir lokantada yemek yerken, bir partiden eve dönerken cinsel istek duyup, bunu eşine belli edebilir. Ayrıca bu isteği mutlaka fiziksel yoldan belli etmesi de gerekmez: bazen kişiler öpüşmeden, hatta birbirlerine dokunmadan bile yüksek bir heyecan düzeyine erişebilirler. Batı geleneği, sevişme konusunda ilk adımı erkeğin atmasını öngörür, oysa bunun mutlaka böyle olması şart değildir. İlk adımı atmak demek, açık bir sevgi ve istek gösterisinde bulunmak demektir.

Gerçek cinsel birleşmeden hemen önce uygulanan ön oyunlar, sevişmenin en önemli bölümlerinden biridir. Çünkü ön oyunlar sırasında, kadın ile erkek birbirlerine duydukları sevgiyi anlatırlar. Sevişmenin duygusal bakımdan doyurucu olması da büyük ölçüde buna bağlıdır. Aynı zamanda, karşılıklı dokunuşlar birbirlerinin heyecanını artırarak birlikte olmaya hazır duruma gelirler.

Erkek iyi seviştiğini, eşinin isteğini çok yüksek noktalara kadar uyarabildiğini bilmek ister. Oysa kadınların çoğu sevişmekten hoşlandıkları halde, bunu tümü açık açık belli etmez, yeterince hevesli görünmez. Oysa kadın ne kadar hevesle karşılık verirse, sevişmeden kendi aldığı zevk de eşine verdiği zevk de o kadar artar. Bazen de, kadın eşini hoşnut etmek için kendini olduğundan fazla uyarılmış göstermeye kalkar. Bu sefer de, kendisi yeterince hazır olmadan erkeğin birleşmeye geçmesine yol açacağından, ne ön oyunlardan ne de cinsel birleşmeden tam anlamıyla zevk alabilir.

Kadın, bedeninin zevk verdiğini, derisinin yumuşaklığından hoşlandığını bilmek ister de, eşinin görünüşünden, teninden, kendi aldığı zevki belli etmeyi hemen hiç düşünmez nedense. Aşk oyunlarına tam anlamıyla katılan bir kadın, eşinin bedenini ne kadar beğendiğini, sevdiğini, onun kendisini ne kadar heyecanlandırdığını göstermelidir. Kelimelere dökerek ifade etmeyi öğrendikçe, eşini fiziksel bir varlık olarak daha iyi tanımaya, ondan daha çok zevk almaya başlayacaktır. Erkeğin kadının bedenine dokunmaktan cinsel heyecan duyduğu herkesçe bilinmektedir; kadın için de doğrudur aynı şey; ama bu pek yaygın olarak bilinmez. Oysa kişiye dokunmak, onu okşamak başlı başına uyarıcı bir şeydir.

İnsanın sevişmekten aldığı zevk, büyük ölçüde karşısındakine verdiği zevke bağlıdır. Herkes dokunulmaktan, bir başka kişinin sıcaklığını duymaktan hoşlanır. Ve sevgi ifadesi olarak bir dokunuş, bir sürü sözden daha etkilidir. Zevk veren fiziksel duyular ile cinsel duyular arasında kesin bir ayrım çizgisi yoktur; aşk oyunları ve cinsel birleşme ise çok temel birtakım ihtiyaçları karşılamaktadır. Her şeyden önemli olan, kişinin kendini bırakabilmesi, kafasıyla değil de bedeniyle sevişmeyi öğrenmesi, duygusal zevkler içinde kendini kaybedebilmesidir. Kişinin kendi davranışlarını dışardan seyretmeye kalkması, başarısızlığın başlıca nedenlerindendir. Pek çok kadın mutlaka orgazm olmak için öylesine uğraşırlar ki, bu onların kendilerini bırakmalarını, dolayısıyla o çok istedikleri orgazma ulaşmalarını önler. Üstelik, böyle bir tutum erkeği de etkiler; mutlaka bir şey başarmak, erkekliğini kadını orgazma götürerek kanıtlamak zorunluluğu, onu da gerginleştirir.

Her erkek başkadır. Her sevişme olayı, her karşılıklı konuşma gibi birbirinden başkadır, ayrıdır. Her erkeğe tanınmayan, önceden hiç araştırılmamış bir alan gözüyle bakmak en iyisidir. Ancak hemen hemen herkeste aynı olan bazı duyarlı bölgeleri de vardır elbet.

Aşk oyunlarından zevk almak demek, eşlerin birbirlerinin cinsel fantazilerini benimsemeleri ve bunları kullanmaları demektir. Özel aşk oyunları sırasında eşlerin davranışları yada oynadıkları oyunlarda normaldir. Hangi oyunların birbirlerini uyardığını öğrenmek eşlere düşer. Batı dünyasında çoğu kimse, yetişkinlerin oynadıkları oyunlardan çekinir. Eşler birbirlerinin fantazileri konusunda ne kadar acık sözlü olurlarsa o kadar iyidir.

Erkek orgazma çok çabuk ulaşabilir; oysa bu süre kadın için daha uzundur. Bazen erkek de kadın da çabucak sevişmek isteyebilirlerse de, kadının gerçek tatmine ulaşabilmesi için aşk oyunları kesinlikle gereklidir. Aşk oyunları erkeğin orgazmını da daha zevkli bir hale getirir. Erkeğin orgazm anını iyi ayarlaması, tepkilerini denetim altına alabilmeyi öğrenmesi şarttır.

Bazı kişilerin hoşuna giden hareketler bir başkasını rahatsız edebilir, hatta tiksindirebilir. Aslında insanın neden hoşlanıp neden hoşlanmadığı tepkilerinden kolayca belli olur; ama yine de hiç kimse bunu eşine açık açık söylemekten çekinmemelidir. İyi bir ilişki, ancak bu tür bir karşılıklı konuşma üstüne kurulabilir. Cinsel birleşmenin başarısı, büyük ölçüde, eşlerin birbirlerinin uyarılma ritmine uymalarına bağlıdır. Bu da duygularını açıklamak konusunda bir dereceye kadar dürüst davranmalarını gerektirir. Cinsel birleşme ancak eşler açık sözlü oldukları, kendilerini tümüyle bıraktıkları, her türlü utangaçlıktan kurtulmaya kararlı oldukları zaman gerçekten zevkli bir olay haline gelir.

Toplum içindeki günlük yaşantımız her türlü yasak, görenek, denetim ve savunmayla öylesine doludur ki, sevdiğimiz bir kişiyle baş başa kaldığımızda bile engelleri yıkmak öyle kolay değildir. Ama istediğini söylemeyi ve yapmayı öğrenmek, iki kişi arasında derin bir yakınlık, gittikçe gelişen bir güven ve sevgi yaratır. İşin içinde karşılıklı beden zevki, hoşlanma, sevgi olduğu zaman, aşk oyunları bir evliliğin gerçek "oyun bahçesi" olabilir.

Paylaş:
Tags:

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılamamış

Yorum Yap