2016-02-17 03:36:28

Kadınlar Aşk Erkekler Seks Peşinde Koşuyor

Yapılan araştırmalara göre ortaya çıkan sonuçlar da, kadınlar ve erkekler arasındaki düşünce farklılığı dikkat çekmektedir. İşte kadın ve erkek psikolojisi.

Kadınlar Aşk Erkekler Seks Peşinde Koşuyor

Cinsel yaşamla ilgili doğru kabul edilen hatalar hakkında ilginç bilgiler

1. İnsanlar arasında öyle bir fikir oluşmuş ki, erkekler bir kadından sadece seks istiyor, kadınlar ise cinsel yaşamdan hoşlanmıyor. Oysa ki, kadın ve erkek biyolojik yapı ve hormonal açıdan farklı oldukları için cinsel yaşamları da farklıdır. Kadınlar ilişkilerinde öncelikle sevgi ve aşk ararlar, erkekler ise cinsel doyumun peşinde koşarlar. Bu tür bir durum iki cinsin temsilcisinin sevgi arayışı ve hisleri açısından farklı olduklarından kaynaklanmaktadır. 

2. Kadın için tutku ve romantizm sevgiyi ifade eder. Erkek ise aşk ve sevgiyi seks yoluyla ifade eder. Bir kadın seksten önce sevgi hissetmek istiyor, fakat sevdiği insana karşı cinsel isteği de oluyor. Erkekler ise sevgiyi hissedebilmek için cinsel ilişkinin önemli olduğunu düşünüyor. Bu en temel farklılıklar bilinmediği için de bir kadın bir erkeğin sadece seks peşinde koştuğunu düşünüyor

3. Kadın ve erkeğin cinsel ilişkiden aldığı haz hissi farklıdır. Bu yüzden de kadın ve erkeğin aldığı hazzın aşamaları de farklıdır: "Erkek birlikte olmaya hazır olduğu andan itibaren kendini haz almaya odaklar. Kadının cinsel ilişkiden zevk alması için kendini odaklaması ve heyecan sürecini yaşaması gerekir. Erkek için hemen hazza ulaşmak önemliyken, kadın ise hissettiği heyecanın devam etmesini ister. 

4. Burada dikkat edilmesi gereken bir nokta da erkeğin zevk alması deyince kadına önem vermemesi ve sadece kendini zevk almaya odaklaması anlamına gelmiyor. Birlikte olduğu kadının cinsel heyecanını ve doyumunu sağlamak da erkek için önemlidir. 

5. Cinsel ilişki sırasında konuşmak doğru değil fikri yanlıştır. Cinsel uygunluğu sağlamak için kadın ve erkeğin cinsel ilişki sırasında birbirlerine karşı açık ve rahat olmaları önemlidir: Cinsel ilişki sırasında bazı çiftler konuşur, bazıları ise susar. Eşlerden birinin partnerinin ondan ne istediğini bilmemesi ve kendi istediklerini yapması çiftlerin cinsellik hakkında konuşmamalarından kaynaklanıyor. Bu tür durumların önüne geçmek için çiftler birbirleriyle isteklerini, hoşlandıkları ve hoşlanmadıklarını birbirleriyle paylaşmalıdırlar.

6. İnsanların çoğu tüm cinsel ilişkilerinin doyumla sonuçlanmasını ve hızlıca bitmesiniz istiyor. Ancak cinsel ilişki her iki tarafın cinsel doyum yaşadığı ve yakınlıklarının daha da arttığı bir faaliyettir. Her cinsel ilişkiden doyum beklemek doğru değil. Önemli olan kadın ve erkeğin birbirine yakınlaşması ve aralarındaki sevgi bağlarının güçlenmesini sağlamaktır.

7. İnsanlar arasında mastürbasyon ile ilgili fikirler de çeşitlidir. İnsanların çoğu bunun zararlı olduğunu söylüyor. Özellikle düzenli olarak cinsel ilişkisi olmayanlar mastürbasyon yaparak doğal ihtiyaçlarını karşılar. Aynı zamanda bu kişilerin kendi istek, haz ve doyum noktalarını tanımaları açısından da faydalıdır. Burada önemli olan şey, mastürbasyonun sizi cinsel ilişkiden ve partnerinizden soğutmamasıdır.

8. Kadın ve erkek cinsel yaşamlarında belli sorunlar yaşıyor bu sır değil. Kadınlarda olan vajinal sorunlar, cinsel ilişkiye dahil olamamak, disparoni (ağrılı cinsel ilişki), cinsel isteksizlik ve orgazm olmamak gibi sorunlar yaşanır. Erkeklerde ise ereksiyon problemleri, erken boşalma ve cinsel isteksizlik gibi sorunlar olabilir. Bu ve başka sorunlar yaşayan çiftler psikolog veya doktora başvurabilirler. 

Paylaş:
Tags:

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılamamış

Yorum Yap