2016-01-14 08:10:08

Kadınlar Neden Sır Saklayamaz?

Bilim adamları kadınlarla ilgili gizli noktaları ortaya koydu. Meğer kadınlar sır saklamayı bilmiyorlar. İlginç araştırmanın sonuçları ile siz de tanışın.

Kadınlar Neden Sır Saklayamaz?

Kadınlar sır vermeyi de seviyorlar, başkalarının sırlarını öğrenmeyi de. Ancak araştırmalar gösteriyor ki, kadınlara sır verirken dikkatli olmak gerekir. Çünkü çoğu kadın bir sırrı iki günden fazla taşıyamıyor.

Boşuna dememiş atalarımız “söyleme sırrını dostuna gider söyler dostuna” İngiltere de yapılan bir araştırma atalarımızı doğrulayan sonuçlar ortaya koydu. Buna göre 3 bin kadın üzerinde elde edilen sonuç kadınlar sır saklayamıyor. Peki ama kadınlar neden sır tutamıyor?

Araştırmalar 18-65 yaş arasındaki kadınlar üzerinde yapıldı. 10 kadından 4'ü en gizli sırlarını bile paylaştığını, sır tutamadığını itiraf etti. Kadınların yüzde 90'ı "asla kimseye söylemem" diye söz verdiği halde en gizli sırrı bile 47 saat 15 dakika sonra başkaları ile paylaştı. Kadınlar öğrendikleri gizli bilgileri ilk önce sevgilisi veya kocası, anne ve en yakın arkadaşı ile paylaştığını itiraf ediyor. Bu da demek oluyor kadına verilen sırrın ömrü en fazla 47 saat 15 dakika. Yani kadınlar dedikodu yapmayı çok seviyor.

Uzmanlara göre sırrın ne kadar önemli olup olmadığı önemli değil, en az iki gün sonra sır olan bilgi başkasına söyleniyor. Çok önemli dedikoduların açıklandığını belirten uzmanlar kadınların yarısının psikolojik yükten kurtulmak için sırrı başkasıyla paylaştığını söyledi. Araştırmaya göre sır tutamayan kadınların üçte ikisi daha sonra pişmanlık duyarak vicdan azabı çekiyor ancak bu bile sır saklamalarına engel olmuyor.

SONUÇ: İki kişinin bildiği sır, sır değildir.

Paylaş:
Tags:

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılamamış

Yorum Yap