2015-10-26 20:02:03

Onu Geriye Nasıl Kazanırım ?

Terk edenler aklınız başınıza geldiyse onu tekrar nasıl kazanacağına dair ipuçları burada.

Onu Geriye Nasıl Kazanırım ?

Çapkınlık turlarına çıkmak için terk eden sevgili

Bu tip eşleri kadın yada erkek olarak ayırmamak gerek. Günümüzde, kadınların statüleri de erkeklerle eşit. Bu nedenle, yeni adaylara göz atmak için sevgililerini terk edenler yanlızca erkekler değil. Bu tipler, ayrılık sebeblerini, kendini aklamak ve karşı tarafı suçlamak için ilişkilerine kulp takarlar. Mesela; ‘normal’ bir duruma, ‘anormal’ bir durummuş gibi davranarak sizi çıldırtırlar. Siz söylenmeye başladığınızda, kavga çıkarırlar. Sonra da “anlaşamıyoruz, yapamıyoruz” diye işin içinden sıyrılırlar. Siz sorunlarınızı çözmek onunla birlikte olmak istedikçe, o kaçar ve siz kendinizi ifade etmeye çalıştıkça adınız dır dır cıya çıkar. Sürekli, sizde kusur arayan sevgili sonunda sizden soğur. Aslında bu davranışların altında yeni bir adayı kafasına koymasıdır. Sonunda ne yapar ne eder arkasına bile bakmadan sizi terk eder. Bu tip sevgililer karşı tarafın ayrılması için genelde hayır denilen şeyleri yapar. Bu kadar umursamaz ve yüzsüzdürler. Siz aslında gerçeği bilirsiniz fakat o kadar emek, o kadar yıl, hissettiğiniz aşk konduramaz görmezden gelirsiniz.

Şimdi sözüm sana terk eden çapkın sevgili ne yaptığını çok iyi biliyorsun. Sonunda aklın başına geldiyse, yapman gereken ona söylediğin tüm olumsuz özelliklerinde yanlış düşündüğünü ayrılık süresinde bunu daha iyi anladığını söylemen. Ama karşı taraf çapkınlıklarını biliyorsa işin çok zor olacak. Pişmanlık duyduğunuzu direkt karşı tarafa söylemeyin. O kadar bahanelerle ayrıldınız ki şimdi de birden bire perişan moduna bürünmeyin. Üstelik bu ayrılık süresi boyunca bir şeyler paylaştığınız bir aday oldu.

Özellikle bunu ona kesinlikle hissettirmeyin. Direkt olarak bir buluşmaya davet edin. Eğer kabul ederse, ayrılık sürecinde onun ne kadar özel biri olduğunu daha iyi anladığınızı ve bir daha kaybetmeyecek kadar çok değer verdiğinizi söyleyin. Bu cümleler pişmanlığın en saf kardeşleridir. Muhakkak işe yarayacaktır. Eğer hiç umudunuz kalmadıysa daha yaratıcı olun sürprizler ve jestler ile gönlünü almaya çalışın. Mesela; ikinizin olduğu eski bir fotografı kara kalem portre resim yaptırın bu onu etkileyecektir. Eğer hala sonuç alamıyorsanız, belki o da yeni bir aday ile birliktedir . Bence artık üzülmeyin. Bunu siz istediniz.

Egosu için terk eden sevgili

Bu tip sevgililer de; “sen her şeyi bilirsin, tamam, sen nasıl istersen öyle olsun, sen nereye istersen oraya gidelim” tarzında cümleleri duymak isterler. Karşı tarafın dediklerinin bir önemi yoktur, kendi dedikleri her zaman doğrudur ve kendilerini daha üstün görme tavırları yüzünden, aslında onları seven, aşık olan ve kibarlık gösteren sevgililerinin bir kere bile isteklerinin olmasına gelemezler. Hatta bazen bu durum onlar için çok önemli bir ayrılık nedenidir. Ayrı dünyaların insanlarıyız sözü de bunlar için biçilmiş bir bahanedir. Bazen de her şeylerine göz yumup "tamam canım sen bilirsin" diyen sevgililerinin artık sabır taşı çatlar, patlar ve ayrılık çanları çalmaya başlar.

Egosu tavan yapmış sevgili için her şey çok daha zordur aslında. Çünkü kendine aşık olmayan hiç kimse onun istediği gibi her şeyine ‘tamam’ demeyecektir. İşte bu yüzden, kendini kimin taşıyabileceğini çok iyi bilir. Fakat egosu her daim tavan yaptığından adım atmak da istemez. Eğer siz de egosu yüksek ama bir o kadar da çok pişman bir sevgiliyseniz, muhtemelen değişmeyeceksiniz fakat karşı tarafın da düşüncelerine saygı duyacağınızı ıspatlarsanız, işler sizin için çok daha kolay olacaktır. Bunun için de onun yapmaktan en çok keyif aldığı ama sizin istemeyip her defasında geçiştirdiğiniz bir organizasyon yada hobi davetleride bu durumu kurtarmak için bir fırsat ifade edebilir. Aşk ve sevgi hala bıraktığınız gibiyse, ve siz de bunlardan dersinizi aldıysanız, bu defa her şey daha da farklı olabilir.

Monotonluktan sıkılıp terk eden sevgili

Aynı el, aynı yüz, aynı kavga, aynı aktiviteler, aynı, aynı diye giden… Aynılaşmadan daha doğrusu monotonluktan sıkılmış sevgilinin bahaneleri de çok komik olabilir. Mesela; haftada iki defa pizzacıya gidiyoruz, ama ben hamburger seviyorum. Yanıma gelirken benim en çok sevdiğim parfümü sıkmıyor gibi, aslında hayata dair sizin varlığınıza dair olan şeyleri görmezden gelip, herşey de kusur arayan sevgili artık sizden iyice soğumuş demektir. Bu sebeplerden dolayı sizden ayrılan sevgililer aslında karakterlidirler. Karakterlidir den kasıt, içlerinde birçok insan vardır. Esas benliklerini gizleyip, uyarlama olmaktan hoşlanırlar.

Bu yüzden uzun yıllar yapılan aktiviteler, verilen armağanlar, gezilen yerler onlar için aynılaşmanın kendisidir. Bu farklı arayışları yüzünden, hayalperest davranışları ilişki içerisin de karşı tarafı huzursuz eder ve sonunda sıkılarak ayrılma kararı alırlar. Tabi birkaç farklı gezinti, eski dostlarla sohbetler, yeni aktiviteler de onlar için sonunda aynılaşacağı için eskiden sıradan olan ama şimdi farklılaşan ‘size’ tekrar dönüp kafanızı karıştırmak için kolları sıvarlar. Monotonluk aslında güvenin göstergesi, huzurun aynası, rahatlığın da simgesidir. Çünkü rahat ettiğiniz kişinin yanında en doğal halinizle davranırsınız. Bu rutinleşen şey aslında karşıdakinin yanında huzurlu olmaktır. Bu sebepten ayrılan sevgili aslında, yeni biri ile başladığında ona en sıkıcı gelen şeylerin en konforlu şeyler olduğunu sonradan fark eder. Eğer siz monotonluktan sıkılıp sevgilinizden ayrıldıysanız ve şimdi ona tekrar dönmek istiyorsanız, kendinizi ispat etmek için yapmanız gereken adımlar; onun yanında sıkılmadığınıza inanın, yaratıcı olun ve birlikte yeni hobiler edinin. Bunu karşı tarafla paylaşın. Sizin değiştiğinizi görecektir. Bahane olarak da, ruh halinizin yorgun ve sıkkın olduğunu, sorunun kendinizde olduğunu açıkça ifade edin. Karşı tarafa onunla çok mutlu ve huzurlu olduğunuzu hissettirin.

İster terk edilen olun ister terk eden, umursamaz davranan her zaman kontrolü eline alır. Eğer kontrolü alan tarafsanız işiniz kolay, bir mesaj ile ilk adımı atabilirsiniz. Fakat hiçbir şey işe yaramıyosa ve tamamen ilişkiniz bitti ama hala canınız acıyorsa, yapmanız gereken popüler kültür ürünlerine kendinizi bırakmanız.  

Paylaş:
Tags:

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılamamış

Yorum Yap