2016-03-28 22:27:00

Google'ın Gelecekten Gelen 1 Nisan Şakası

Daha önce yaptığı 1 Nisan şakaları ile gündemi meşgul eden Google, bu defa 1 Nisan şakasını biraz erken yaptı.

Dünyanın pek çok yerinde yaygın olan 1 Nisan şakaları, şaka günü olarak kabul edilen 1 Nisan' da dünya genelinde yapılan şakalar ile kutlanıyor.

Geleneksel hale gelen şaka gününde insanların birbirlerine yaptıkları şakalar oldukça etkili ve akılda kalıcı oluyor. Son birkaç yıldır, teknoloji devleri de 1 Nisan şakaları yaparak kullanıcılarını eğlendiriyor. 

Özellikle de Google, en etkili şakaları yapan şirketlerin başında geliyor. Geçen yıl yaptığı "Yavaş İnterneti destekleyin!" şakası ile kullanıcılarını kısa süreliğine de olsa korkutmuştu. Bu yıl yaklaşık 1 hafta daha erken yaptığı bu şakası ile kullanıcılarının inanma oranını artırmayı planladığını düşündüğümüz Google, 1 Nisan şakalarına bir yenisini daha eklemiş oldu.

Astronot Alex Scott tarafından yazılan bu mesaj teknoloji gündemine bomba gibi düştü. 

Gelen mesajın içeriğinden çok mesajın gönderilme tarihi ve gönderildiği cihaz dikkat çekiyor. 1 Nisan 2029 tarihinde paylaşılan bu mesaj nexus16 kod adlı Nexus Space cihazı ile gönderilmiş. 

Mesajın geldiği cihazın özelliklerine baktığımızda ise 128-Bit işlemci desteğine sahip ve 128 GB RAM özelliği ile karşılaşıyoruz. Ayrıca Google, Nexus Space için 3000x2000 çözünürlüğünde 500 dpi yoğunluğunda 7.2 inç olan bir ekran kullanmış.

Çok yüksek bir teknoloji gibi görünen cihazın işletim sisteminin 2015 yılında tanıtılan Android 6.0 marshmallow olması ise çok ilginç.  

Nexus Uzaya çıkmış ama neredeyse çıkışından 14 yıl sonra bile güncellemeleri hala Android 6.0' da takılıp kalmış durumda. Google' nin gerçekten onun üzerinde çalışması gerekiyor.

Kim bilir belki de bu sadece Google’nin 1 Nisan şaka günü için yaptığı ısınma turlarıdır. Şimdilik sadece tahmin yürütüyoruz. Şaka günü geldiğinde hep birlikte göreceğiz.

 

Paylaş:
Tags:

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılamamış

Yorum Yap