2016-05-11 18:10:10

Hayal Gücünün Limitlerini Aşan 6 Komplo Teorisi

İnsanın fantezi limitlerini aşıp beyin yakan, birbirinden ilginç komplo iddialarından seçmeler.

 

Komplo teorisine, toplum tarafından herhangi bir şekilde kabul edilmiş alternatif açıklamaların genel adıdır diyebiliriz. Bunlar genellikle bir olay hakkında, toplumdan gizli tutulan veya doğaüstü güçlere ilişkin açıklamalar olur. Bir çoğu da bu tür komplolara açıklamalar yaparak insanların kafasını karışdıran, toplumda panik yaratmaya eğilimli olan veya paranoyak düşünenlere aittir. Fakat tüm bunlara rağmen komplo iddialar tüm toplumlarda mevcuttur ve buna inananların sayısıda hayli fazladır. 

Muhtemelen bu tür teoriler sizin de karşınıza sık sık çıkıyor. Bazıları mantığa uygun olsa da, bir çoğu ancak absürtlük derecesinde. İşte bu fantazi sınırlarını aşan birbirinden saçma komplo iddialardan en ünlüleri.

"NASA aslında AY'a ayak basmadı."

NASA'nın Ay'a gönderdiği, Apollo uzay gemisine ait görüntülerinin sıkça kurmaca olduğu söyleniyor. Öyle ki, bu görüntüler test edilerek, iddiaların boş olduğunu kanıtlamıştır. Buna rağmen, halen bu resimlerin sahte olduğuna inanlar var.

"Elvis Presley ölmedi."

Aslında bu iddia bir çok ünlü için ortaya atılmakta. Yıldızların ölümünü kabul etmeyen hayranları aynı iddiayı Michael Jackson öldüğünde de ortaya atmıştı. Ancak en ünlüsü Elvis Presley' nin ölüm tarihi, komplo teorilerine göre ünlü şarkıcının, 1977 yılında değil, 1990 yılında vefat ettiği.

"Walt Disney dirilecek."

Fantaziler...fantaziler..."o ölmedi, aslında yaşıyor" demek yetersiz geldiği için, Disney hakkında daha farklı teoriler uydurulmuştu. Aslında Walt Disney'in ölmediği ve 1966 yılında daha önce görülmemiş bir teknolojiyle kendini dondurttuğu söyleniyordu. Güya yıllar sonra hayata geri dönecekmiş.

"Coca-Cola tüm gelirini İsrail ordusuna veriyor."

Komplo teorilerinin en "sevdiği" şirketlerin başında Coca-Cola geliyor. Güya internette 2002 yılında şirket yöneticisinin dilinden "Temmuz ayının tüm gelirini ve bundan sonraki ayların kar paylarını İsrail ordusuna devredeceğiz." cümlesi dönüyor. Hiçbir olguya ve kaynağa dayanmayan bu iddianın yalan olduğunu anlamak için ise şirketin yapısına bakmak yeterlidir. Coca-Cola nın hisseleri % 100 borsada halka açıktır. Yani siz de şirketten hisse alabilirsiniz.

"Merkel Hitler'in kızıdır."

Önce ortaya böyle bir iddia atıldı, ardından iki siyasetçinin ölüm-doğum tarihi arasında 9 yıl fark olduğu ortaya çıktığında bu iddia form değiştirdi ve Hitler "spermlerini dondurtmuştur" olarak tekrar konuşuldu. Hatta teoriler öyle ileri gittiki Hitler ve Merkel'in Rothschild ailesine mensup olduğu da öne sürüldü. Tabi böyle bir şey olduğuna dair bir kanıt yok.

"Amerika ve İsrail'in hologram oyunu!"

Güya kozmik güçler dünyaya hologramlar indirerek dünyayı işgal etmeye çalışacak. Daha sonra İsrail ve Amerikan orduları hologramları "mağlup" ederek, tüm dünyanın kahramanı ve sahibine dönüşecek.

 

 

 

Paylaş:
Tags:

Yorumlar

  • Klasik Araba
    2016-06-13 05:34:06

    Hayal gücünde sınır falan bırakmamış bir paylaşım olmuş :)

Yorum Yap